Förköp och boka plats

Vattenlandet på Kristianstads badrike

Matservering på Badriket

Från och med den 1 oktober, drivs matserveringen i egen regi av oss på Badriket. Framöver kommer du därför märka en del ändringar i menyn. Den första veckan kommer vi endast att erbjuda glass, godis och dricka i Vattenlandet och relaxen. Vi håller på att jobba fram ett koncept och en meny som vi hoppas ska passa både dig som besökare och våra olika miljöer på Badriket.

Förköp entré* till Badriket.

*Förköpsbiljetter kan endast användas under receptionens öppettider. Self-service stationer finns i entrén för köp av entrébiljetter utanför receptionens öppettider.

Under lov och helger har vi ibland många badgäster som besöker oss på relax och i vattenland. För att vara säker på att komma in direkt kan man förköpa sin entré. Vi har alltid drop-in platser men ibland kan man behöva vänta lite om vi har fullt i anläggningen.

Avbokning ska ske senast 24 timmar innan bokad tid. Kontakta oss via mail till badriket@kristianstad.se, ange ditt kvittonummer. Du kan lämna över din plats till någon annan, utan extra kostnad.

Hjälpte informationen på sidan dig?