565 träffar inom Kommun och politik.

Sortera efter datum eller relevans.

Simon Lennartsson

Moderaterna. Miljö- och hälsoskyddsnämnden, Ersättare.

2019-11-18 11:36:47

Daniél Tejera

Liberalerna. Barn- och utbildningsnämnden, Ordförande. Barn- och utbildningsnämndens arbetsutskott, Ordförande. Kommunfullmäktige, Ledamot.

2019-11-18 11:36:44

Bo Silverbern

Moderaterna. Kommunfullmäktige, Ordförande. Kommunstyrelsen, Ersättare. Kommunstyrelsens personalutskott, Ersättare.

2019-11-18 11:36:43

Magnus Åkesson

Liberalerna. Barn- och utbildningsnämnden, Ersättare.

2019-11-18 11:36:43

Abdikarim Hassan

. Arbete och välfärdsnämnden, Ledamot. Barn- och utbildningsnämnden, Ledamot. Kommunfullmäktige, Ledamot.

2019-11-18 11:36:42

Ann Bertilsson

Socialdemokraterna. Kultur- och fritidsnämnden, Ledamot.

2019-11-15 13:00:27

Bengt Ringdahl

Socialdemokraterna. Byggnadsnämnden, Ersättare.

2019-11-15 03:00:27

Klart med ny kommunikationschef

Pia Steinbach Mastenstrand blir ny kommunikationschef på Kristianstads kommun den 1 februari 2020. Pia arbetar idag som kommunikationschef på Länsstyrelsen i Kronobergs län. Hon har tidigare arbetat bland annat som kommunikationschef i Tingsryds kommun och informationschef på Finnweden Powertrain.

2019-11-14 11:13:54